Vojáci ostravského velitelství navštíli v letošním roce již 11 škol

projektový den s armádou
  • 28.3.2024
  • Martin Ogořalek

Další projektové dny Armády České republiky proběhly ve dnech 26. března 2024 na Střední průmyslové škole stavební v Opavě a 27. března 2024 na Základní škole ve Městě Albrechtice.

Vojáci Krajského vojenského velitelství Ostrava seznámili žáky s informacemi o krizových situacích, mezinárodních organizacích, úkolech armády, ale také se základními pojmy jako jsou branná povinnost nebo aktivní záloha.

Děti si se zdravotním instruktorem vyzkoušely poskytování první pomoci, použití ochranné masky nebo výstroj a vybavení vojáků. Žáci si mohli také zastřílet na laserovém trenažéru z útočné pušky Bren nebo pistole.

Wolfram 2024

Také v letošním roce proběhne v Moravskoslezském kraji oblíbená branně vědomostní soutěž Wolfram. Celkem 12 oblastních kol, v každém z nich mají vojáci ostravského velitelství připraveno pro soutěžící 8 disciplín. Wolfram bude zahájen 2. května 2024 v Havířově. Nejlepší 3 družstva z každého kola postoupí do krajského kola, které se uskuteční ve dnech 1. - 2. října 2024 ve Vojenském výcvikovém prostoru na Libavé.