Úvodní stránka > Aktuality > Ostravští záložníci se zdokonalovali v přípravě jednotlivce

Ostravští záložníci se zdokonalovali v přípravě jednotlivce

Ve dnech 15.-19.10.2018 proběhlo cvičení příslušníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava zaměřené na zdokonalení činnosti jednotlivce. Zázemí vojákům poskytl Vojenský výcvikový prostor na Libavé.

První den vojáci podstoupili běžnou zdravotní prohlídku, po té se přesunuli do Vojenského prostoru Libavá. Následně byli poučení o bezpečnosti při výcviku, byly jim předěleny zbraně a potřebný materiál.  Daný večer se velitelský sbor začal připravovat na organizaci pracovišť vševojskových dovedností následujícího dne. Především na ženijní, chemickou, spojovací, topografickou, taktickou, ale také střeleckou přípravu.

Dril ve střelecké přípravě

Výcvik ve střelecké přípravě byl jedním z hlavních úkolů cvičení. Vojáci drilovali bezpečnostní stereotypy, pohyb se zbraní a zaujímání jednotlivých střeleckých poloh.

Na vojáky čekala také bojová dráha, kde záložníci procvičovali pohyb po bojišti. Bojová dráha se skládala z průchodu minovým polem, nácvikem přískoků, hodu granátem, plížením pod ostnatým drátem. Nedílnou součástí je také perfektní komunikace v body teamu.

,,Výcvik vojáků ve střelecké přípravě a začlenění nových příslušníků do jednotky bylo jednou z priorit podzimního cvičení. Začlenění nováčků do ostravské roty považuji za důležitý aspekt pro fungování celé jednotky v následujících letech“, řekl ke cvičení velitel roty René Petr. 

V příštím roce podstoupí ostravské zálohy výcvik družstva v rámci tříletého cyklu. Výcvikový rok bude zahrnovat 4 hlavní cvičení v podobě zimního přežití v Krkonoších, cvičení se složkami Integrovaného záchranného systému na objektech kritické infrastruktury Moravskoslezského kraje a dvakrát vojáci vyrazí na Libavou, kde se budou zdokonalovat ve vševojskové přípravě.

Fotogalerie

Nahoru