Home page > Aktuality > Budoucí armádní medici působící na krajské hygienické stanici se vrátí zpátky ke studiu

Budoucí armádní medici působící na krajské hygienické stanici se vrátí zpátky ke studiu

Od 9. dubna 2020 studenti Univerzity obrany – Fakulty vojenského zdravotnictví plní úkoly ,,Chytré karantény“ pro Krajskou hygienickou stanici Ostrava (KHS). Studenti jsou důležitou součástí epidemiologického šetření k  realizaci třetího a čtvrtého hovoru, do 31. května 2020 budou zastávat roli takzvaného call centra. Po té se vrátí zpět ke studiu.

,,Ve většině případů hovorů jsou lidé vstřícní, některé však provází strach z okolí. Je to pro nás zajímavá zkušenost, nejenom v komunikaci, ale také například v tom, jak funguje epidemiologické šetření v praxi“, hodnotí své nasazení velitelka šestičlenného týmu rotmistryně Lucie Kuchařová.

Pomoc budoucích vojenských mediků je využita také na dalších územních pracovištích (KHS) po celém Moravskoslezském kraji.

,,Dovolte, abych Vám poděkovala za skvěle odvedenou práci, doposud jste provedli 1265 hovorů, z toho 700 bylo třetích hovorů a zbytek byly čtvrté hovory. Současně Vám přeji mnoho úspěchů u dalšího studia“, řekla ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Pavla Svrčinová.

Hlavním cílem vládního projektu ,,Chytré karantény" je zmapovat pohyb pozitivně testovaných osob a jejich kontaktů. Tyto kontakty jsou následně osloveny a je jim nařízena krátkodobá karanténa.  

,,Jste na začátku své vojenské kariéry, přesto jste si vyzkoušeli nasazení v situaci, na kterou nikdo nebyl připraven. Cením si Vašeho přístupu a odvedené práce v Moravskoslezském kraji“, zmínil ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Medek.

Reportáž České televize

Fotogalerie

Nahoru