Úvodní stránka > Aktuality > Branný závod Wolfram 2018 zahájen

Branný závod Wolfram 2018 zahájen

Třetí ročník série branně vědomostní soutěže pořádaný Krajským vojenským velitelstvím Ostrava byl zahájen dne 10. května 2018 prvním oblastním kolem, které se uskutečnilo na školním hřišti Základní školy Dany a Emila Zátopkových v Třinci.

Závodu, který se pořádá na počest parašutistů vysazovaných na území Protektorátu Čechy a Morava během 2. světové války se zúčastnilo 11 družstev třineckých základních škol.

Žáci plnili několik disciplín, jak vědomostní, tak fyzické, například poskytování první pomoci, střelba ze vzduchovky, silový trojboj, průchod minovým polem nebo vytrvalostní běh. Obsahem vědomostního testu bylo 20 otázek o výsadku Wolfram.

Oblíbená je také bojová dráha

Tu žáci překonávají štafetovým způsobem a současně běží v ochranné masce (OM-90). Po zdolání překážek musí každý člen týmu vyhledat a zapamatovat si heslo, které slouží v prostoru startu, cíle k aktivaci dalšího člena týmu a ten může vyběhnout ke zdolání bojové dráhy.

V roce 2018 se v Moravskoslezském kraji uskuteční 15 oblastních kol pro žáky základních a středních škol. Tři nejlepší družstva z každého oblastního kola postoupí do krajského kola, které se uskuteční ve dnech 21.9.-22.9.2018. Druhé oblastní kolo soutěže Wolfram proběhne 15.5.2018 ve Fulneku.

Fotogalerie

Nahoru