Úvodní stránka > Aktuality > ,,Ahoj armádo“ přivítali žáci příslušníky KVV Ostrava

,,Ahoj armádo“ přivítali žáci příslušníky KVV Ostrava

Dne 28. listopadu 2017 na Základní škole v Kopřivnici – Lubina završili příslušníci Krajského vojenského velitelství Ostrava akce projektu POKOS v Moravskoslezském kraji pro letošní rok.

Prezentace o současné armádě, krizových situacích, mezinárodních organizacích, zahraničních misích, ale také přítomnost uniformovaných vojáků strhla pozornost lubinských žáků v první části prezentačního dne.

Největší nadšení přinesl malý armádní test, ve kterém žáci vybírali jednu správnou odpověď ze tří, na téma ,,Armáda“. Nejlepší žáci obdrželi prezentační předměty a možnost si vyzkoušet střelecký trenažér. Ostatní nezůstali zkrátka, učili se základům poskytnutí první pomoci, použití prostředků individuální ochrany, jako je maska nebo pláštěnka. Odvážlivci si vyzkoušeli armádní výstroj nebo maskování obličeje.

Setkání armády s žáky se zúčastnili všichni pedagogové místní školy, kteří ocenili nové informace z armádních prostředí, kde se dále dozvěděli o současné technice armády, hlavních představitelích, struktuře vojsk nebo spolupráci s integrovaným záchranným systémem.   

Na základě velkého ohlasu základních a středních škol MSK v oblasti Přípravy občanů k obraně státu plánuje KVV Ostrava stejně jako v roce 2017 realizovat 20 oblastních a krajských kol branných závodů a současně připravuje svou prezentaci na 10 základních a středních školách. 

Fotogalerie

Nahoru