Úvodní stránka > Aktuality > Zaměstnavatelé stříleli se svými záložníky

Zaměstnavatelé stříleli se svými záložníky

Střelecké dovednosti neprokázali jen příslušníci aktivní zálohy, ale také jejich zaměstnavatelé.

Ve výcvikovém prostoru Libavá proběhl dne 25. listopadu 3. ročník střelecké soutěže            ,,o pohár ředitele Krajského vojenského velitelství Ostrava“.

Pravé podzimní libavské počasí provázelo celou soutěží aktivní zálohy a jejich zaměstnavatelé, kteří si přijeli změřit své dovednosti ve střelbě z pistole a zažít něco málo z výcviku.

,,Toto sportovní klání jsme uspořádali nejen proto, že máte možnost změřit si síly zde na střelnici, seznámit se s prací aktivní zálohy, ale abychom Vám tím poděkovali za podporu, kterou Vašim zaměstnancům poskytujete v rámci aktivní zálohy“ řekl na úvod ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.

Vojáci AZ v roli učitelů svých zaměstnavatelů

Jak zaujmout polohu, jak uchopit správně zbraň a hlavně co je to záměrná, tyto instrukce předávali záložníci svým zaměstnavatelům hned v úvodu dne, než došlo na ostré střelby.  Zaměstnavatelé si rovněž vyzkoušeli střelby ze samopalu na padající terče. 

Pohár pro nejlepší střelce vyhrál Vladimír Nepožitek z firmy SIGNALBAU zabývající se zabezpečovacím zařízením drah pro železniční dopravu, který z pistole nastřílel na 5 ran            45 bodů.

Soutěžící měli také možnost seznámit se s historií zaniklé osady Stará Voda, místním kostelem Stará Voda, prostory vojenského výcvikového prostoru Libavá, kde se vojáci pravidelně připravují na plnění úkolů v případě krizových situací.

Fotogalerie

Nahoru