Úvodní stránka > Aktuality > Vojáci KVV Ostrava navštívili Základní školu ve Staříči

Vojáci KVV Ostrava navštívili Základní školu ve Staříči

Dne 20.3.2017 zavítali příslušníci Krajského vojenského velitelství Ostrava na Základní školu ve Staříči u Frýdku-Místku v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu.

U dětí bylo vidět velké nadšení, vždyť některé z nich se s vojáky ještě nesetkaly. Během dopoledního programu se děti seznámily se základními informacemi o Armádě České republiky a zahraničních misích, poté už na děti čekala soutěž v různých disciplínách. Své síly změřili také učitelé staříčské školy.

Děti soutěžily ve střelbě ze samopalu na střeleckém simulátoru, ve skládání puzzle s vojenským motivem, v překonávání překážek na překážkové dráze, v ošetření raněné ruky a oblékání protichemického oděvu. Žáci si také vyzkoušeli obléct výstroj vojáků a seznámili se s ručními zbraněmi.

To, že děti se na armádu těšily, potvrdila soutěž o 3 nejhezčí obrázky s vojenským motivem, do které se zapojila celá škola.   

Zájem o armádu ve školách roste

,, POKOS je pro nás prioritou, stejně jako ostatní působnosti KVV. Program prezentujeme na celém teritoriu Moravskoslezského kraje, ať je to velká škola v Ostravě nebo jako dnes vesnická škola s žáky 1. stupně.  Od doby zahájení projektu zaznamenáváme stále větší zájem ze strany škol o naší prezentaci. Dětem se snažíme předat základní informace o armádě, seznámit je s postupy v krizových situacích a samozřejmě je nechat zasoutěžit ve vojenských disciplínách“, uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.  

Fotogalerie

Nahoru