Úvodní stránka > Aktuality > Válečný veterán plukovník Jan Ihnatík oslavil 95. narozeniny

Válečný veterán plukovník Jan Ihnatík oslavil 95. narozeniny

1. března 2017 oslavil příslušník 1. československého armádního sboru v SSSR a přímý účastník Dukelské i Jaselské operace plukovník ve výslužbě Jan Ihnatík 95. narozeniny.

 

 ,,Byl jsem proti okupaci a rozpadu Československé republiky. Československo byl náš domov, proto jsem chtěl tuto zemi bránit“, vzpomíná na válečné období plukovník Ihnatík, který bojoval do posledních dnů války při osvobozování Břestu na Přerovsku, kde jeho bojová cesta skončila.

 

,,Patří Vám velké poděkování a uznání za to, co jste pro naši svobodu vykonal během 2. světové války. Vážím si Vaší tehdejší odvahy, stejně jako vlastností, které jsou Vám dodnes vlastní – skromnost, čestnost, nadhled a veselá mysl, tak Vás známe a přejeme, aby Vám spolu s dobrým zdravím vydržely co nejdéle“, ocenil válečného veterána při společném obědě ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.

 

Plukovník Ihnatík byl velitelem dělostřelecké baterie, během války byl 3 krát raněn, ale vždy se dokázal vrátit. Dva a půl roku prožil také v gulagu u města Uchta.

 

Fotogalerie

Nahoru