Úvodní stránka > Aktuality > V Moravskoslezském kraji proběhl závod Wolfram

V Moravskoslezském kraji proběhl závod Wolfram

Během měsíců května a června proběhlo v obcích s rozšířenou působností Moravskoslezského kraje 8 oblastních kol branného závodu pod názvem WOLFRAM.

Branná soutěž čtyřčlenných smíšených družstev žáků 8. tříd je orientovaná vedle dalších i na vojenské disciplíny a znalost historie paravýsadku Wolfram, po kterém je soutěž pojmenována.

Žáci soutěžili v těchto disciplínách: Poskytování první pomoci, ve střelbě ze vzduchovky, v překonávání překážek na dráze bojovníka, překonávání minového pole, v silovém trojboji - dřepy, kliky, leh-sedy, hodu granátem a v historii výsadku Wolfram.

V letošním roce Wolfram zavítal do obcí Opava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Bruntál, Český Těšín, Třinec, Ostrava a Kopřivnice.

Celkem se závodu, který pořádá Krajské vojenské velitelství Ostrava zúčastnilo 360 žáků z 61 základních škol Moravskoslezského kraje.

Nejlepší družstva postupují do krajského finále, které proběhne ve dnech 22.-23. září 2017 v atraktivním prostředí Vojenského výcvikového prostoru Libavá.

Sportovně si zasoutěžit, ale také připomenout dětem události odehrávající se během 2. světové války, vždyť účastníci výsadku Wolfram, ale také další významné osobnosti pro nás vybojovali svobodu“, řekl k závodu ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.

Fotogalerie

Nahoru