Úvodní stránka > Aktuality > Učitelé v Moravskoslezském kraji mají o POKOS zájem

Učitelé v Moravskoslezském kraji mají o POKOS zájem

Ve dnech 16. a 18.5.2017 proběhlo na Krajském vojenském velitelství v Ostravě školení učitelů základních a středních škol v rámci programu ,,Příprava občanů k obraně státu“.

Informace o Ozbrojených silách ČR, krizových situacích, poznatky ze zahraničních operací, ale také možnost zapojení moravskoslezských škol do branných soutěží, jako je Battlefield, Legie nebo Wolfram, s tím vším se měli možnost seznámit přítomní učitelé.    

Během dvou dnů lektoři Krajského vojenského velitelství Ostrava vyškolili téměř 150 učitelů.

,,Smyslem programu POKOS není pouze Vám učitelům předávat teoretické znalosti o armádě, ale také možnost zapojení škol do branných soutěží pravidelně pořádaných v Moravskoslezském kraji. Věřím, že POKOS přispěje k přípravě mládeže v krizových situací, k brannosti, vlastenectví a rozvoji fyzických dovedností. V našem chápání je tento projekt žádoucí k formulování hodnotového systému mladých lidí“, řekl v úvodu ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec. 

Na závěr školení učitelé ocenili profesionální přístup armádních školitelů a především možnost spolupráce s vojáky při edukačním procesu žáků a studentů.

Další termíny školení proběhnou u ostravského velitelství 14.6. a 8.11.2017.

Fotogalerie

Nahoru