Úvodní stránka > Aktuality > Příprava pedagogů, studentů i žáků v problematice POKOS

Příprava pedagogů, studentů i žáků v problematice POKOS

Střelecký trenažérVe dnech 20.2. – 22.2.2018 tým zabezpečující přípravu k obraně státu u Krajského vojenského velitelství Ostrava navštívil Základní školu v Horní Suché, Střední školu v Ostravě Porubě a současně na ostravském velitelství proškolil 28 pedagogů Moravskoslezského kraje.   

Obsahem prezentací byly informace o současných bezpečnostních hrozbách, krizových situacích, současné armádě, informace o zahraničních operacích a možnosti zapojení základních a středních škol do branně vědomostních soutěží pořádaných na teritoriu kraje.

Zájem o informace z armádního prostředí projevili, jak školou povinní, tak pedagogický sbor, který je nosným pilířem v této oblasti a současným partnerem armády ve smyslu předávaní výše uvedených informací žákům a studentům na svých školách.

Náplní prezentace na školách bylo také seznámení žáků s výstrojí armády, prostředky individuální ochrany jednotlivce nebo poskytnutí první pomoci. Úspěch sklidil také střelecký trenažér, kde žáci zjistili, jaké to je, vystřelit si po zátěži například po 20 dřepech a 20 klicích.    

Střední školu prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě - Porubě podpořil svou účastí také zástupce Rekrutačního pracoviště Ostrava, který žákům přiblížil možnosti studia na Univerzitě obrany nebo podmínky pro zájemce o profesionálního vojáka.   

Další prezentace armády proběhne na Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole v Odrách dne 15. března. 2018.

Fotogalerie

Nahoru