Úvodní stránka > Aktuality > Památný den Ministerstva obrany k 72. výročí osvobození byl zahájen v Sudicích

Památný den Ministerstva obrany k 72. výročí osvobození byl zahájen v Sudicích

Dne 15. dubna 2017 si Krajské vojenské velitelství tradičně připomnělo u Památníku osvobození za obcí Sudice historické momenty, které vedly k osvobození naší vlasti. Uplynulo 72 let od překročení hranic Československa 1. československou samostatnou tankovou brigádou, která vedla rozhodující útok ukrajinského frontu na Opavu a Ostravu.

,,Nacházíme se před Památníkem osvobození, místem těžkých bojů o svobodu naší země, místem patřícím hrdinům, kteří neváhali nasadit životy během války a místem, které se zapsalo do historie, kdy 15. dubna 1945 vojáci 1. československé samostatné tankové brigády překročili v Sudicích hranice a zahájili osvobozování své země,“ zmínil ve svém projevu ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.   

Pietního aktu se zúčastnili významní představitelé státní správy a samosprávy, Armády České republiky a diplomatického sboru.  Na památný den dorazili také veteráni, mezi nimi i přímí účastníci bojů 2. světové války. Průběh aktu doprovázela Vojenská hudba Olomouc a čestná jednotka Armády České republiky. 

Fotogalerie

Nahoru