Home page > Aktuality > Ostravští záložníci zahájili výcvik na Libavé

Ostravští záložníci zahájili výcvik na Libavé

Po více jak roční pauze z důvodu protipandemických opatření se vojáci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava vrátili do výcvikového prostoru na Libavé, kde budou drilovat střelecké a taktické dovednosti. Cvičení, kterého se účastní také všichni řidiči jednotky, bude probíhat až do 30. června.

,,I když se jednotlivá protikoronavirová opatření postupně rozvolňují, cvičení proběhne za přísných bezpečnostních opatření. Vojáci se dnes při nástupu museli prokázat platným antigenním nebo PCR testem na COVID 19. Cvičit budou po skupinách a následující týden budou opět testováni antigenním testem. Celkem jsme povolali 46 záložníků“, uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava.

,,Daným cvičením chceme dohnat deficit, který byl způsoben přerušením výcviku AZ, současně tento výcvik vnímáme jako hlavní přípravu na jedno z největších cvičení záložníků ,,Hradba 2021“, které proběhne v září letošního roku,, doplňuje plukovník Medek.

Z online prostředí do výcvikového drilu

Přesto, že veškerá naplánovaná cvičení minulého roku byla přesunuta do roku 2021, mohli vojáci aktivní zálohy cvičit v online prostředí, které bylo ideální možností, jak záložníky zdokonalit v teorii, na kterou při běžných cvičeních není tolik času.

Příslušníci aktivní zálohy prezentovali Krajské vojenské velitelství i ve svém volném čase, například hromadně organizovali dárcovství krve nebo se věnovali pomoci handicapovaným sportovcům při parasoutěžích v Moravskoslezském kraji.

Fotogalerie

Nahoru