Úvodní stránka > Aktuality > Dny NATO 2017 zahájili aktivní zálohy dynamickou ukázkou

Dny NATO 2017 zahájili aktivní zálohy dynamickou ukázkou

Na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR se tradičně prezentovalo také Krajské vojenské velitelství Ostrava. Jednotka aktivní zálohy představila svou výzbroj a výstroj, premiérově rovněž předvedla ukázku svého výcviku.

Krajské vojenské velitelství Ostrava si i pro letošní ročník Dnů NATO připravilo bohatý program pro všechny věkové kategorie. Novinkou bylo zavedení dynamické ukázky do programu zachycující napadení vozidel při přesunu, jež současně zahrnovala i vyžádání hotovostní jednotky a letecké podpory.

V rámci statické expozice nechyběl střelecký trenažér a ukázky výzbroje a výstroje, ostravští záložníci si rovněž připravili sbírku fotografií a videí přímo z výcviku. Pro děti byla připravena dráha bojovníka, kde si vyzkoušeli plížení, hod granátem nebo překonávání jednotlivých překážek. Pro nejlepší z nich byly připraveny prezentační předměty.

Zkrátka nepřišli ani zájemci o vstup do aktivní zálohy, jejichž příslušníci byli připraveni zodpovědět veškeré jejich dotazy. Pro návštěvníky, kteří se zajímali o informace týkající se přijetí do profesionálních ozbrojených sil, byli na Dnech NATO přítomni zástupci Rekrutačního pracoviště Ostrava.

Fotogalerie

Nahoru