Úvodní stránka > Aktuality > Branný závod Legie a Battlefield v Ostravě

Branný závod Legie a Battlefield v Ostravě

Ve dnech 3. a 4. května 2017 proběhlo v Dolní oblasti Vítkovic oblastní kolo branného závodu pro žáky základních škol a studenty středních škol Moravskoslezského kraje.

Dvě nejlepší družstva postupují do celostátního finále

Překážková dráha, střelba ze vzduchovky, zdolávání lezecké stěny, hod granátem, malý výčet toho, co vše muselo 300 žáků a studentů v šestičlenných družstvech během branného závodu zvládnout. Na hodnocení, ale i jednotlivých disciplínách se podíleli také příslušníci Aktivní zálohy KVV Ostrava. Pro nejlepší soutěžící byly připravené věcné ceny, které předával senátor Peter Koliba společně s plukovníkem Jaroslavem Hrabcem a předsedou komise pro mládež Československé obce legionářské Františkem Bobkem.

Žáci předvedli své dovednosti také po výtvarné stránce na téma bitva u Dass Alto a na osobnosti jakými byli generál Mikuláš Končický nebo podplukovník Josef Otisk.

Závod na počest hrdinů, kteří osvobodili Ostravu

,,Je třeba si připomenout okolnosti před 72 lety, tedy vítězství v Ostravské operaci. Účastníci výsadku Wolfram, ale také osobnosti, jako byl generálporučík Mikuláš Končický pro nás vybojovali svobodu“, řekl při zahájení ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec. 

Fotogalerie

Nahoru