Úvodní stránka > Aktuality > Branného závodu Wolfram se zúčastnili žáci a studenti Moravskoslezského kraje

Branného závodu Wolfram se zúčastnili žáci a studenti Moravskoslezského kraje

Pravé libavské počasí doprovázelo všechny soutěžící během krajského kola branného závodu, který se konal ve dnech 22.-23.9.2017 ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá – Vodní cvičiště Barnov. Cílem závodu Wolfram, na kterém soutěžící plnili různé disciplíny, bylo prověřit žáky a studenty ve fyzických dovednostech a současně je seznámit s historií svého kraje.

 

Celková trasa závodu, která zahrnovala 8 různých disciplín, měřila 2750 metrů. Jízda na raftu, poskytnutí první pomoci, střelba ze vzduchovky, bojová dráha nebo silové dovednosti prověřili žáky 9. tříd a studenty 1. a 2. ročníků Moravskoslezského kraje v jejich fyzické zdatnosti.

 

Soutěž, která se konala na počest parašutistů vysazovaných na území Protektorátu Čechy a Morava během 2. světové války s důrazem na velitele Josefa Otiska a ,,Operaci WOLFRAM“, prověřila žáky a studenty také ve vědomostním testu a operaci Wolfram a Ostravské operaci.

 

Branného závodu, který připravilo Krajské vojenské velitelství Ostrava ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje se zúčastnilo téměř 200 žáků z 35 škol Moravskoslezského kraje.

 

,,Vítám Vás v pravém vojenském počasí, které tady na Libavé často panuje, dnes máte možnost bojovat o vítězství v branném závodě Wolfram v prostoru, který je zázemím pro cvičení vojenských profesionálů. Chci, abyste bojovali čestně“, zahájil těmito slovy páteční i sobotní závod ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.        

 

Pro nejlepší 3 družstva ve dvou kategoriích byly připravené atraktivní outdoorové ceny. Po závodě na žáky čekalo překvapení v podobě střelby na laserové střelnici, střelba z luku a kuše a prohlídka historické techniky a zbraní.

 

,,Jedná se o další ročník závodu Wolfram ve VVP Libavá, který zde v kraji armáda organizuje, kde chceme žákům a studentům předat dovednosti v podobě historie svého kraje, branných disciplín a správného reagování v krizových situacích“, dodal na závěr plukovník Hrabec. 

Fotogalerie

Nahoru