Úvodní stránka > Aktuality > Branné závody a prezentace armády mají v Moravskoslezském kraji velký ohlas

Branné závody a prezentace armády mají v Moravskoslezském kraji velký ohlas

Prezentaci o Armádě České republiky a zahraničních operacích, ale také oblastní, krajské a celostátní branně vědomostní soutěže pořádá Krajské vojenské velitelství Ostrava ve svém kraji pro děti základních a středních škol.

Ve dnech 6.6. a 7.6.2018 se v Ostravě poprvé uskutečnilo celostátní kolo branné soutěže pro žáky ZŠ a SŠ pod názvem Battlefield a Legie. Soutěže se zúčastnilo 200 žáků z 32 škol celé České republiky.

Zájem dělá atraktivita

Vyzkoušet si práci s dalekohledem, překonat dráhu bojovníka v plynové masce, hodit si granátem, projít minovým polem, vyzkoušet si silové i vytrvalostní testy, orientovat se v mapě i terénu, absolvovat malý armádní test a získat povědomí o historii svého kraje, to vše zanechá u soutěžících nezapomenutelné zážitky při setkání s vojáky ostravského velitelství.

Zájem o armádu mají, jak městské školy, tak vesnické. 1.6.2018 zavítali zástupci KVV OV se svou prezentací na Základní školu v Jindřichově u Krnova, kde pro děti připravili atraktivní dětský den.

Cílem těchto akcí je předávat žákům povědomí o armádě, krizových situacích, působení českých vojáků v zahraničí, současně rozvíjet fyzické dovednosti a předávat odkaz vlastenectví v podobě informací o 1. a 2. světové válce.

Během posledního týdne příslušníci KVV uspořádali také oblastní branné soutěže pod názvem Wolfram ve městech Opava, Kopřivnice a Krnov. Soutěž má vždy 3 vítězná družstva, která se těší nejen z postupu, ale také z hodnotných cen.

V měsíci červnu 2018 proběhne v Moravskoslezském kraji dalších 7 oblastních kol, kde první 3 družstva postoupí do krajského kola, které proběhne ve dnech 21.-22.9.2018 ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Fotogalerie

Nahoru