Úvodní stránka > Aktuality > Branné závody Legie a Battlefield po roce v Ostravě

Branné závody Legie a Battlefield po roce v Ostravě

Ve dnech 3. a 4. května 2018 proběhlo v Dolní oblasti Vítkovic oblastní kolo branného závodu pro studenty středních škol ,,Legie“ a pro žáky základních škol z Ostravy ,,Battlefield“.  

Bojová dráha, silový trojboj, poskytnutí první pomoci, hod granátem, překonání překážky pomocí lana, orientace v mapě nebo test o 1. a 2. světové válce absolvovali všichni účastnící během dvoudenního závodu.

Školáci soutěžili v šestičlenných družstvech. Závodu Legie a Battlefield se zúčastnilo téměř 200 žáků základních a středních škol z Ostravy.

Dvě nejlepší družstva z každého dne postupují do celostátního finále, které se poprvé koná v Ostravě ve dnech 6.6. a 7.6.2018.

,,Cílem těchto závodů je zasoutěžit si ve vědomostních a fyzických dovednostech. Každý z nás by měl znát historii své země, proto vědomostní test zahrnoval události 1. a 2. světové války a současně hrdiny, jakými byli tankista generál Končický nebo velitel Paraskupiny Wolfram podplukovník Otisk“, řekl k závodu ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.

Fotogalerie

Nahoru